Четвер
21/Лис/2024
08:20
Пошук
Таймер
Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Ми знаходимося тут
Форма входу
Статистика
Flag Counter
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наші друзі




VOLOЦЮГИ   

МАРОККО. ЧАРІВНІ ГРАНІ МАГРИБУ 6

(на попередню сторінку)

   

Марракеш — важливе імперське місто в Марокко. Чисельність населення становить 1,070,838 осіб, є столицею серединно південно-західного економічного району Марракеш-Тенсифт-Ель-Хауз, розташованого біля підніжжя гір Атлас. Як і багато міст Північної Африки і Близького Сходу Марракеш має як старе зміцнене місто (Медина), так і сучасне місто (так званий Гулеш). Марракеш третє по важливості місто Марокко після Касабланки й Рабату, туристичний центр країни.

   

Це місто повинно було стати кульмінаційною точкою нашої подорожі, але… Краса і розмаїття Марокко кожен день дивували нас чимось новим і ми просто втомилися від вражень. Тому Марракеш сприйняли спокійно, без екзальтованості та фанатизму))) Тут багато цікавого. Медіна Марракешу, внесена в 1985 році до пам'ятників Світової спадщини, зветься «червоним містом» через рудуватий відтінок глинобитних будівель і укріплень.

   

Та й сучасні будівлі міста мають приємний рожевий чи червонястий колір. В серці Медіни - майдан Джем аль-Фна. Тут можна побачити акробатів, казкарів, продавців води, танцюристів, музикантів, людей, що заклинають змій.

   

Над старим містом височіє сімдесятиметровий мінарет вісімсотрічної мечеті Кутубія, шпиль якої увінчаний чотирма золотими кулями. Легенди говорять, що через ці кулі на Маракеш часто нападали розбійничі ватаги з Атлаських гір.

   

За старим містом простирається величезний пальмовий гай. Марракеш взагалі славиться своїми садами та парками. Серед них слід визначити оливковий гай Менара і обнесені загорожею сади Агдал площею 405 га. Проте наше жіноцтво вподобало собі маленький сад Мажореля.

1917 року художник і донедавна боєць Першої світової Жак Мажорель приїздить до Марокко, шукаючи ідеальне місце для свого ослабленого здоров’я. Він обирає стародавню столицю Марракеш, починає проводити художні виставки в Касабланці. Зображує жінок, побут, настрої та ландшафти Французької Західної Африки й регіону Атласу. За кілька років викуповує ділянку землі, зводить там блакитний будинок, закладає садок. Саме тут Мажорель і винайшов та запатентував новий колір насиченого синього, а саме Мажорель Синій (Bleu Majorelle).  Упродовж десятиліть подорожуючи Африкою, Жак збирає в маєтку рослини й пташок з усього гарячого континенту. Сьогодні колекція пернатих є однією з центральних експозицій «Мажореля». Завдяки співу й щебету першим враженням, коли приходиш до цього обійстя з вулиць Марракеша, стає відчуття справжнього едемського саду. Всі охочі насолодитися красою міської оази навідуються до садиби від 1942 року: саме тоді хазяїн відкрив їм своє творіння. На фото цей сад бачили мільйони завдяки рекламним кампаніям Іва Сен-Лорана, фотосесії для яких відбувалися тут. І саме завдяки модельєрові ця спадщина Мажореля колись  не зникла.  Саме в саду Мажореля в кольоровому оформленні споруд використовується Синій Мажорель. Та й взагалі кольори там приємні, правильні – здебільшого синій та жовтий. Ну, ми ж українці, нам сподобалось))).

                  

(читати далі)

Вгору