ЗА ЗОЛОТИМ РУНОМ
Грузія, 8 днів, вересень або травень.
День 1. Переліт Київ – Кутаїсі. Прибуття в Грузію. Огляд Кутаїсі. Переїзд в Тбілісі. Вечірній Тбілісі. Ночівля – Тбілісі.
День 2. Екскурсія по Тбілісі. Старе місто, Нарікала, Шота Руставелі. Відвідання лікувальних термальних сірчаних лазень. Переїзд в Кахетію, Сигнагі. Ночівля – Сигнагі.
День 3. Алазанська долина. Приватний музей виноробства, дегустація. Виноробний комплекс «Кіндзмараулі Марані», Кварелі, дегустація. Місто Бодбе. Ночівля – Сигнагі.
День 4. Відвідання лаври Давид Ґареджа. Переїзд до Тбілісі, вечеря. Нічний переїзд поїздом Тбілісі – Батумі (плацкарт).
День 5. Прибуття в Батумі. Розміщення в пляжній зоні Кобулеті. Відпочинок на морі. Ночівля – Кобулеті.
День 6. Відпочинок на морі. За бажання – екскурсія в Батумі. Ночівля – Кобулеті. .
День 7. Відпочинок на морі. Ночівля – Кобулеті.
День 8. Відпочинок на морі. Переїзд в Кутаїсі. Переліт Кутаїсі – Київ.
В вартість (499$) входить:
Переліт Київ (Жуляни) – Кутаїсі та Кутаїсі – Київ (Жуляни);
переїзд поїздом Тбілісі – Батумі (плацкарт);
внутрішні переїзди громадським автотранспортом в Грузії;
орендований мікроавтобус в Кахетії;
проживання в хостелі м. Тбілісі, Грузія;
проживання в гостьових будинках, м.Сигнагі, пляжної зони Кобулеті, Грузія (умови міні-готелю, розміщення по 2-3 особи);
сніданки (крім Тбілісі);
супровід гіда протягом всього часу туру;
забезпечення документів, необхідних для перетину кордонів;
оглядові екскурсії в містах Сигнагі, Тбілісі, на виноробному комплексі «Кіндзмараулі марані».
В вартість не входить:
повне харчування під час поїздки ( обід – 8$, ціни на продукти орієнтовно як в Україні);
вхідні квитки в музеї (музей виноробства -4$, музей Піросмані -4$) та на дегустації вин (5 -10$);
вхідні квитки в сірчані лазні Тбілісі (4 - 8$).
Кутаїсі - майже 200-тисячне місто, столиця Західної Грузії на річці Ріоні. Тут ми побачимо найновіший аеропорт країни; мальовничу набережну Ріоні з "висячими верандами"; спробуємо імеретинську кухню і відчуємо теплу атмосферу провінційної Грузії. А справжньою окрасою і домінантою міста є Собор Баграта - пам'ятка культури ЮНЕСКО, один з найвідоміших храмів Грузії, збудований в 1003 році.
Столиця Грузії - Тбілісі, назва якого походить від грузинського слова «теплий», мальовничий та стародавній культурний центр. Місто було засновано грузинським царем Вахтангом Горгасалі в V ст. н. е. В XII столітті Тбілісі став одним з найважливіших політичних, економічних і культурних центрів Кавказу та Ближнього сходу. Як столиця однієї з наймогутніших країн в Кавказькому регіоні, Тбілісі був центром основних торгових і культурних маршрутів між сходом та заходом. В центрі міста збережено безліч архітектурних будівель різних напрямків та стилю. По всьому місту тече річка Мтквари і умовно поділяє місто на дві частини.
Тбілісі являється батьківщиною еклектичного зв’язку православної церкви, мечетей та синагог. Ви зможете милуватися цими архітектурними і культурними спорудами в старому місті, «дахом» якому слугує замок «Нарікала», зі своїми зубчастими стінами і банями. Під час туру містом ви відвідаєте старе місто, проспект Руставелі, храм Метехі, сірчані лазні в районі «Абанотубані» про які сам Пушкін не пожалів гарних відгуків під час поїздки по Грузії.
Сигнагі було збудоване останнім царем Грузії Ерекле в XVIII ст. Місто побудоване в стилі південно-італійського класицизму з грузинськими елементами і оточене величезною середньовічною стіною з 23-ма баштами. Сьогодні древній Сігнагі хизується перед нами усіма своїми будівлями неначе макет театральної вистави і являє собою перлину культурно – історичного стилю кахетинського регіону і символом туризму цього краю.
В Кахетії, є містечко Кварелі, яке розташоване біля підніжжя Кавказьких гір в Алазанській долині, що зумовило особливі природі та кліматичні умови. Тут же розміщується штаб-квартира компанії «Кіндзмараулі марані» ( "Кіндзмараульський винний погріб»). На сьогодні компанія володіє понад 500 гектарами землі, з яких 485 гектарів використовується під виноградники, і лише близько 40-ка припадає на комунікації та заводську площу. Використовуючи як сучасні європейські технології так і стародавні кахетинські методи виноробства, «Кіндзмараулі марані» виробляє такі відомі вина, як Кіндзмараулі, Мукузані, Цинандали, Сапераві.
Бодбе ( поблизу Сігнагі). Головна будівля діючого жіночого монастиря, кафедральний собор освячений на честь Святої Ніно. В ущелині, на північному сході від монастиря знаходиться джерело Святий Ніно ("Нінос Цкаро”), з цілющою водою.
Давидо-Гареджійскій монастирський комплекс, Давид-Гареджі - комплекс грузинських печерних монастирів VI століття, що сьогодні має статус лаври. Розташований за 60 км на південний схід від Тбілісі, на грузинсько-азербайджанському кордоні, і тягнеться на 25 км вздовж схилів напівпустельного Гареджійського кряжа. Комплекс являє собою висічені в скелях близько 20 монастирів і охоплює території трьох районів Грузії - Гардабанського, Сагареджійського і Сігнахського. Головним монастирем вважається лавра св. Давида, яка розташована на північному схилі гори, що розділяє Грузію та Азербайджан. Кордон проходить по вершині гори, яку грузинські історики називають Удабно, за назвою одного з монастирів. Цей монастир знаходиться на азербайджанській території - на південному схилі гори. Крім них на південному схилі гори розташовані більш 100 печер, які використовувались монахами в якості келій. Найбільше віддалений від кордону монастир Бертубані (датується XII століттям), який знаходиться на відстані приблизно двох кілометрів від неї. У багатьох церквах і трапезних монастирів збереглися фрески VIII-XIV ст. з портретами історичних осіб, у тому числі портрет цариці Тамари.
Столиця Аджарії, Батумі, вже отримав негласне звання „нового Монте-Карло” – завдяки просторим проспектам, високим будівлям, виходу до моря (8-кілометровий бульвар, що переходить у відкритий пляж), та казино, які з’явилися у місті в останні роки. Тут є відносно великий порт та міжнародний аеропорт, а нещодавно відкритий аквапарк вже став тутешнім must see. Місцева влада намагається створити оригінальний вигляд міста – був відреставрований гарний парк біля моря, його прикрасили сучасними скульптурами та фонтанами. Один з найцікавіших об’єктів – величезна кінетична скульптура під назвою „Кохання” роботи Тамари Квесітадзе. Металеві фігури чоловіка та жінки рухаються назустріч одна одній, щоб потім розійтися.
Кобулеті – невеличке курортне містечко поряд із Батумі, відоме своїми пляжами та унікальним мікрокліматом. Ідеально підходить для тих, хто хоче просто насолодитися пляжним відпочинком із присмаком грузинського колориту.