Вівторок
19/Бер/2024
03:22
Пошук
Таймер
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Ми знаходимося тут
Форма входу
Статистика
Flag Counter
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наші друзі




VOLOЦЮГИ   

В'ЄТНАМ. ЛОТОСИ МЕКОНГУ. МУЙ НЕ.

Муй Не (Муйня))))

 Статус Муй Не досить невизначений - англійська та російська інфа щось торочить про один із шістнадцяти міських кварталів Фантьєту, проте в'єтнамські джерела подають Муй Не як місто з населенням понад 24 тис. мешканців, яке назване на честь однойменного мису. Так, адміністративно воно відноситься до Фантьєту, але має своє самоуправління, ну як Вишгород в складі Києвради чи Винники в Львівській.  Містечко і досі живе своїм, власне, в більшості, рибальським життям, однак, останнім часом починає все більше залежати від розвитку туристичної інфраструктури.

  

Отже, саме по собі Муй Не – рибацьке містечко на півострові, а муйня – так ніби суцільна зона відпочинку. Чому саме МУЙНЯ?  От така ...уйня, малята – колись прорік з телеекрана дідусь Панас, зробивши цю фразу культовою. Муйня – вона і є ...уйня – одна довга вулиця, а фактично дорога  понад океаном.  Активно розвиватися муйня почала після того, як в 1995 році тисячі туристів приїхали подивитися на сонячне затемнення. Розголос у пресі та відгуки захоплених мандрівників надали додаткового поштовху будівництву курорту, як гордо його іменує офіційний в'єтнамський сайт. На сьогодні (2013, лютий) це приблизно 16 км. пансіонів, готелів, барів, ресторанів, турагенств та крамниць і базарів. Між дорогою і океаном готелі подорожчі, т.зв. перша лінія, за дорогою – друга. Ну, якщо ви були в Міжводному чи в якомусь Залізному Порту, то уявлення про такі «курорти» маєте. У Муйні в російських кафе ввечері навіть завиває кацапська попса (росіяни пишуть, що офіційно більше половини відпочивальників в Муй Не становлять саме громадяни РФ, і, думаю, це щира правда).

Справедливості ради, слід відмітити, що українці тут теж не пасуть задніх: офіси  київських та одеських турфірм, два (а чи й більше) ресторанів з борщем та варениками і навіть українські прапори на житлових будинках в Муй Не свідчать про присутність тут наших краян.

  

З перших своїх відвідин муйні я не зміг зрозуміти, чим викликана така популярність цього "курорту". Дивіться самі: океан, за яким добра половина відпочивальників суне сюди, трохи мутнуватий, ну щось на кшталт пляжів Одеси чи Азовського моря. Це вам не прозора вода кримських пляжів Меганому чи Нового Світу! Так, довжелезне піщане узбережжя в околицях Муй Не має свої переваги, але ж В'єтнам славиться своєю багатотисячакілометровою береговою лінією. І лише згодом, коли я добряче намок під проливними дощами в Хойяні, коли з-за поганої погоди не зміг попірнати в Нячанзі, коли зустрічні бекпекери розповідали мені про прохолодні води затоки Халонг, я зрозумів - клімат! Дійсно, більшість часу тут панує нетипова для В'єтнаму суха  вітряна погода. Багато хто вважає муйню кайтовим раєм. Кайтинг, віндсерфинг, просто серфинг, мальовничі слабкозаселені околиці визначили імдж курорту як недороге місце для активного відпочинку, а юрми напівп'яних росіян і тисячі рибальських суден задали ще один напрямок розвитку - кулінарний. Багато знайомих, почувши про відпочинок в муйні, мрійливо запускали очі під лоба і смачно плямкали - ООООО, МУЙНЕ! Морепродуктів поїсте!!! Забігаючи вперед, хочу сказати, що й з погодою і з екзотичною їжею склалося! 

Правда, більшість нашої групи лише цим не заморочувалося: день на велосипедах в Муй Не, день на бусику в Далат, знову день на роверах  на дикий пляж чи в червоні дюни… одним словом, як кажуть кацапи, «нафіга нам ті ландиші»))))

  

  

Отже, що цікавого є в Муй Не? Крім океанських пляжів, як диких, так і окультурених при готелях та гестхаузах, обов'язковим об'єктом для відвідин є бухта на південній околиці містечка, в якій розміщений числений флот рибальських суден. Праворуч від головної (і єдиної) дороги, що пролягає понад океаном, на узвишші обладнаний спеціальний майданчик для зупинок і фотосесій. І, слід відзначити, краєвид звідси відкривається відмінний! Особливо популярні фотосесії заходу сонця. Можна спуститися вниз, на піщаний берег вранці і поспостерігати за процесом вивантаження рибалками "дарів моря" після нічного лову. 

  

Якщо ж ви проспали і не встигли вчасно на цю церемонію, не впадайте у відчай! Варто лишень проїхати з кілометр до центру селища і відвідати центральний ринок (центральний, тому що є ще один менший, т.зв. "туристський"  базарчик). Тут можна побачити все розмаїття  фауни Південно-Китайського моря. І не тільки побачити, а й спробувати на смак у чисельних генделиках чи купити для подальшого  приготування страви. Дуже популярні серед VOLOЦЮГ були різноманітні мушлі морських молюсків, які тут коштували в декілька разів дешевше, ніж на сувенірних лотках в туристичній зоні Муйні.

  

У В'єтнамі, як і в усіх посткомуністичних країнах, відбувається бурхливе відродження релігійних вірувань. Та, на мій подив, у Південному В'єтнамі найбільш активними виявилися не традиційні будисти, а християни. Католицькі костели, баптистські та євангелістські храми ростуть, як гриби після дощу і, візуально, переважають по кількості скромні будистські храми.  Принаймні, так виглядає в Муй Не.

  

Для мене найцікавішим був католицький собор, на фасаді якого зображені біблейні рибалки, яким, як відомо, проповідував Ісус. Тематика близька та знайома, можна сказати, рідна для мешканців рибацького селища.

  

Ну, і, звісно, природа. Знамениті червоні дюни, екскурсію до яких за 8$ з носа пропонує кожен готель чи гестхауз. Ми вчинили по іншому: після торгу домовилися прооренду велосипедів на 3дні з розрахунку по долару за день і, за яких сорок хвилин цікавої поїздки, опинились просто перед початком червоного піщаного масиву на північній околиці селища.

  

Ще п'ять хвилин -  і до наших послуг прекрасний безлюдний пляж з пальмовою смугою зелені.

  

Ну, а якщо ще з півгодини покрутити педалі, то фантастичні краєвиди кам'янистих гір, вкритих рідкими кущами та високими кактусами над скелястими бухтами та порожніми піщаними пляжами,  будуть нагородою наполегливим мандрівникам.

  

А після насиченого дня немає нічого кращого, ніж випити настоянку рисового самогону  на зміях під вечерю з морепродуктів чи й банального, але від цього не менш смачного світлого пива "Сайгон" до знаменитого в'єтнамського фо бо...

 (читати далі)

Вгору