***
Каїр... Для більшості туристів це передмістя пірамід, величезне й галасливе, яке потрібно швидше проїхати й забути. Значно менша кількість відводить Каїру день чи два для відвідування Єгипетського музею старожитностей, старого мусульманського кварталу, а сьогодні, радше, величезного базару Хан-ель-Халілі, мамелюцької цитаделі, тощо. І вже зовсім маленька частинка мандрівників відвідує Каїр християнський - так званий Коптський квартал з його православними церквами грецької, коптської та інших християнських конфесій. Ми теж завітали сюди, і пожалкували лише про те, що у нас було мало часу.
Церква Аль-Муалляка, або підвішена церква. Побудована вона на одному з бастіонів колишнього римського форту. Коптські церкви багато в чому нагадують наші православні та греко-католицькі, ось і ця, з двома вежами-дзвіницями, неначе сестра тернопільських чи франківських церков. Проте є й відмінності. Дуже рідко ми можемо тут зустріти фрески. Зате ці церкви пишно декоровані іконами. В Аль-Муалляці їх більше сотні.
Грецький православний комплекс носить ім'я Святого Георгія (або Святого Юра, в Львівській транскрипції). Проте церква ця порівняно нова, побудована в середині ХІХ століття. Існує припущення, що Святий Георгій, який родився в Палестині в 280 році й був офіцером римської армії, проходив якийсь час службу в римському форті. Взагалі, майже весь християнський сектор Каїра знаходиться на місці колишнього римського військового укріплення.
Не менш знаменита в Старому Каїрі ще одна церква - Абу Серга. Згідно з переказами, вона побудована над гротом, де жила діва Марія з маленьким Ісусом під час своєї втечі до Єгипту. В Новому Завіті про перебування святої родини в Єгипті згадано скупо, а ось у коптських священих книгах ця подія описана детально. Тут канонізовано декілька місць, де мешкала свята родина. Тому ми зайшли в церкву і спустилися в грот, щоб здійснити невелику молитву.