Вівторок
19/Бер/2024
11:43
Пошук
Таймер
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Ми знаходимося тут
Форма входу
Статистика
Flag Counter
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наші друзі




VOLOЦЮГИ   

КАМБОДЖА І ТРОШКИ ТАЮ 5

(на попередню сторінку)

Після Чанг травня ми відправилися в Камбоджу. Тайцам довіряти не можна, їх слово ні чого не означає, це не Грузія.... Замість комфортабельного автобуса ми їхали на звичайному бусику, який мало того, що тягнув час в дорозі, ще завіз нас чорт знає куди. Пів години ми чекали поки його вимиють, час тягнули для усвідомлення важливості моменту.... попереду велике буддійське свято, вихідні, а ми запізнюємося, шанс залишитися під відкритим небом в Камбоджі якось не радував. Пізніше до нас підійшов таєць, дав папери для заповнення на візу, і за послуги почав вимагати по 40 уо з кожного, на всі пояснення Анатолія, що ми українці і у нас на митниці оформляється віза за 20 уе і ми оплатили автобус з урахуванням, що він нас перевезе через кордон і далі без проблем. Нам пояснили, що або по 40 уе або автобус не Едіт !!! Наш "головний" сказав, щоб нас відвезли до кордону, а далі ми пішки самі пройдемо і перейдемо. Втомлені, виснажені від спеки, ми з рюкзаками за плечима пройшли митницю, сплативши на посту 20 уе, плюс по 100 бат з кожного паспорта на хабар офіцеру і за 5 хвилин нам видали паспорти з візами. Пройшовши всі пункти митного огляду ми нарешті перетнули кордон і опинилися в Камбоджі урааааа!! До речі, хочу відзначити, що завдяки, спокійним, але в той же час чітким, впевненим діям організатора, навіть при такому форс мажорі, решта група відчувала себе захищеною, а значить і спокійною, ніхто не істерив, н негативив, всі дружно робили те, що Анатолій нам говорив. У цьому йому респект! 

Забула прикол описати. В автобусі з нами їхали хлопці, ми пару хвилин спілкувалися на англійській, а потім вони у нас запитують звідки ми (на англ.), ми відповідаємо що Юкрейн... пауза ... і чистою російською "Свои что ли ???.... пауза ... ми такі ... "Русские что ли??".... "ну да", відповіли нам хлопці.)))) Хлопець і дівчина були з Іркутська,))) всі разом ми знайшли рейсовий автобус на Сіемріп. Через 4 години нас обіцяли доставити на автовокзал в місто, невелике містечко з населенням 10 000 чоловік, практично всі жителі якого займаються обслуговуванням туристів, приїжджають подивитися на храмовий комплекс Ангкор - символ і душу Камбоджі. Але звичайно ж нас завезли в якийсь закуток, мовляв приїхали, досвідос... а там нас вже чекали таксисти з розрахунку скільки пасажирів, стільки таксі. На вулиці ніч, ми втомлені, не зрозуміло де, ціни на таксі божевільні, але по ідеї ми повинні були погодитися на будь-які умови, але ... "русские не здаются"))))) Завантаживши рюкзаки на плечі, ми з піснею розквітати яблуні та груші))) пішли по місту, все туктукери за нами, є фото де ми йдемо, а за нами десятки вогнів тук туків))))) пройшовши пару км, нам знизили вартість проїзду раз на 100... привезли нас в хороший готель, де ми вимилися, взяли віскі і на терасі відзначали нашу перемогу і приїзд до Камбоджі. Потім в номері я дивилася новини про Україну, з Олімпіади в Сочі, правда на місцевій мові.)))

Вранці ми вирушили в Ангкор- стародавня столиця Камбоджі, є самою вражаючою пам'яткою країни. Ангкор включає в себе комплекс храмів, палаців, водосховищ і відвідних каналів. Старе місто розташоване в 6 км від Сієм Ріпа  У X-XII століттях Ангкор, напевно, був одним з найбільших міст світу. Ангкор-Ват є найбільшою релігійною спорудою світу. Ангкор-Ват зберігся набагато краще, ніж багато інших споруди Ангкору, що пояснюється тим, що навіть після запустіння цих місць в Ангкор-Ваті жили буддійські ченці. Живуть вони тут і зараз.

Я захоплена храмом Байон (Bayon) з гігантськими кам'яними статуями осіб Будди. Байон прикрашають 53 квадратні вежі, на кожному боці яких зображено обличчя бодхісатви Авалокітешвари, причому так, що де б Ви не знаходилися, ці особи "дивляться" на Вас. Недалеко від Байона знаходиться Слоняча тераса, з якої кхмерські королі спостерігали церемонії на головній площі Ангкор-Тхома, що лежить перед палацом. Тераса прикрашена численними барельєфами, дуже добре збереженими, на яких зображені божества, сцени битв і слонів. Щоб детально вивчити храми Ангкора бажано відвести тиждень і оглядати по 2-3 храми в день, ми на жаль могли приділити увагу огляду лише один день. Вартість квитка на один день 20 уе , при вході мене сфотографували і видали бейдж з фото, датою відвідування і вартістю. Так що там все строго.. Ціни в Камбоджі радували, дуже низькі, у порівнянні з дютіфрі, де Бакарді коштувало 18 євро, в Камбоджі це коштувало 8.5 доларів, за 2 долари можна було купити літр супу на кокосовому молоці, з морепродуктами - величезними креветками, кальмарами, восьминогами, порцією рису на додачу. За 10 гривень я купувала велику порцію рису з соусом з кокосового молока і один великий жовтий манго, який мені чистили і різали шматочками прямо на рис.

(читати далі)

 

Вгору